Sanitaartehnika tööd

Uute kanalisatsioonitorude ja veetorustiku monteerimine

Kui Te otsustasite teha oma vannitoas kapitaalremonti, siis vahetades välja vee- ja kanalisatsiooni torud, Te säästate ennast pikemaks ajaks üleliigsest peavalust. Ajaga kulunud ja ummistunud torustik varem või hiljem tekitab palju pahandust.

Seetõttu parem on juba enneaegselt hakata mõtlema torustiku väljavahetamise peale. Torustiku paigaldamine on võimalik kas seina sisse või hoopis seina peale. Siinkohal tasub tähelepanu pöörata asjaolule, et just nimelt seina peale paigaldatud torud garanteerivad avariide tekkimise korral probleemide kiire avastamise ja likvideerimise.

Esteetilistel kaalutlustel on levinud torude paigaldamine seina sisse. Suurt tähelepanu peab pöörama asjaolule, kuidas on uued kanalisatsiooni torud ühendatud peapüstikuga. Kui seda tööd teha hooletult, siis tulemuseks võib olla veeuputus.

Pesumasina paigaldus ühendusega

Kui Te soovite paigaldada vannituppa pesumasinat, siis tasub hoolitseda kommunikatsioonide paigaldamise eest pesumasina juurde. Pesumasin vajab veejuhet ja elektritoidet.

Vanni paigaldamine + segisti + dušihoidja

Käesoleval ajal ehitusturul on kolm (3) liiki vanne: akrüülvannid, raudvannid ja terasvannid. Kui Te langetate otsuse vahetada raudvann välja akrüülvanni vastu, siis akrüülvann on seda igati väärt. Kui Te soovite terasvanni, siis Te peate arvestama, et terasvanni paigaldamisel peab olema tehtud soojustus, vastasel juhul vesi vannis hakkab kiiresti jahtuma. Tuleb arvestada, et terasvanni paigaldamine ja soojustamine on rahaliselt liiga kulukas. Vanni paigaldamisega kaasneb veetorustiku (juhul kui seda ei ole enne tehtud) ja segisti paigaldus. Seinale kinnitatakse dušihoidik.

Dušikabiini paigaldamine

Dušikabiini paigaldamine vannituppa toob endaga kaasa mitmeid omapärasid. See on tingitud sellest, et sugugi mitte kõik dušikabiinid ei ole tehniliselt hästi läbimõeldud ja võivad olla raskesti komplekteeritavad. Ebaõnnestunult komplekteeritud dušikabiin võib endaga kaasa tuua originaaldetailide väljavahetamise analoogdetailide vastu. Seetõttu soovitame enne dušikabiini soetamist hoolikalt konsulteerida kogenud dušikabiini paigaldajaga

WC potti paigaldus

Käesoleval ajal enimlevinud on WC põrandapotid ja WC seinapotid. WC põrandapott on klassikaline ja seda paigaldatakse põrandale. WC seinapott paigaldatakse seina külge, kusjuures seinapott ei vaja põrandatuge. Enne seinapoti soetamist tuleb eelnevalt konsulteerida vastava ala spetsialistiga täpsustamaks, kas Teie ruumi seinapoti paigaldamine on võimalik.

Valamu paigaldamine + segisti

Vannitoa valamud on kahte (2) tüüpi: valamu ühe jalaga (joonis nr 1) ja valamu koos kapiga (joonis nr 2). Valamu koos kapiga on praktiline, kuna kapi sisse on võimalik peita näiteks veemõõtjat, toru jne.