Elektritööd

Halogeenlampide monteerimine ripplae külge

Kui Te langetasite otsuse ripplae paigaldamise kasuks, siis parimaks lahenduseks vannitoa valgustamiseks on sisse ehitatud halogeenlambid. Lambid töötavad 12 V transformaatori abil, kuna vannituba on suure niiskustasemega koht. Halogeenlampide asend on toodud allpool olevatel joonistel.

Valgusti monteerimine seina külge

Kui Te otsustasite kasutada vannitoas laelampi, siis kindlasti tuleks pöörata tähelepanu lambi võimsusele, kuna enamikel juhtudel lambi maksimaalseks võimsuseks on 60 W. See aga ei pruugi olla piisav Teie vannitoa valgustamiseks. Laelamp peab olema ettenähtud kasutamiseks niisketes kohtades ja omama kaitsetaset IP 44.

Valgusti või pistikupesa teise kohta viimine

Kui Teie vannitoas olemasolev valgusti või pistik asub ebamugavas kohas, siis alati on võimalik nende asukohta muuta, valides just Teile sobiva asukoha. Ruumi planeerimisel ei tohi unustada elektripunktide asetamise ja monteerimise reeglitest niisketes kohtades.

Pesumasina pistiku paigaldamine

Kõik pesumasinad vajavad elektritoidet. Kui Teil puudub tahtmine pesumasina sisselülitamiseks kasutada pikendusjuhtme abil esikus asuvat pistikut, siis lahenduseks oleks pistikupesa paigaldamine pesumasina juurde.

Juhime tähelepanu sellele, et pistikupesa peab olema hästi kättesaadavas kohas. Kui vannitoas on palju ruumi, siis soovitav oleks, et pistikupesa asukoht oleks pesumasina ääres. Kui vannitoas on vähe ruumi, siis soovitav oleks, et pistikupesa asukoht oleks pesumasina kohal.

Põrandasoojendus

Enim levinumaks põrandakütteks loetakse elektriga põrandakütet. Energiakasutuse osas põrand kulutab 100-150 W 1m² kohta. Ei ole otstarbekas paigaldada soendust WC poti ja vanni alla ning ka muu mööbli alla. Seetõttu köetavad ruutmeetrid võivad olla viidud miinimumini. Põrandasoojendus vannitoas annab mõnusa tunde Teie jalgadele. Vannitoa põrand on alati kuiv ja võib olla ka ainukeseks küttevahendiks Teie vannitoas.